ADDRESS

500 Cherry St.
Sacramento, CA 95661

PHONE

555-555-5555

Průmyslová automatizace procesů

Budoucnost

V průmyslu si stále můžeme všímat projevujícího se vývoje technologií, protože se díky tomu dosahuje vyšší produktivity. Také se díky tomu stále zlepšují samotné výrobky, které jsou třeba lehčí, propracovanější, odolnější a z nižší cenu. Pro lidstvo je tedy výzkum a jeho aplikace v praxi rozhodně důležitý a máme díky němu spoustu současných výrobků a strojů. Když se podíváme na předpoklady do budoucnosti, tak se v ní pravděpodobně dost promítne vize průmyslu 4.0. Ten pojednává o masové automatizaci a propojení strojů s lidmi na dálku přes internet.

moderní průmysl

Měli bychom tedy mít automatizované továrny s minimem dělnické práce a s vysokou efektivitou. Vize je to samozřejmě hezké, ale pro její realizaci bude potřeba dost práce a než se masivně rozšíří, tak to bude nějakou dobu trvat. Lidé o práci nepřijdou, protože v řadě oborech stále bude potřeba manuální práce, a i automatizovaná továrna se neobjede bez zaměstnanců.

Sklady

Takovým specifickým místem všech výrobních firem jsou sklady, protože ty se starají o to, aby firma měla dostatek materiálu a hezky běžel export již vyrobeného zboží. Musíme zde mít zaměstnance, kteří využívají třeba vysokozdvižných vozíků, aby zajistili přesun spousty tun zboží. Sklad má navíc nějaký systém, aby každý kdo to potřebuje měl přehled, kde se co nachází a v jakém množství. U automatizovaného skladu se počítá s dopravníky, které dostanou produkty na potřebné místo.

prázdný sklad

Zde bude stroj, který si ho přebere a díky elektromotorům společně s hliníkovou konstrukcí zařadí věci do volného místa v regálu a zaeviduje to do systému. Když bude zboží zase potřeba, tak ho vytáhne a přiveze nám ho. V některých moderních skladech tyto stroje již fungují, takže je to řešení prověřené praxí. Samozřejmě potřebujeme univerzální přepravky a regál o stejných okénkách, protože stroj pracuje s určitými naprogramovanými hodnotami.