ADDRESS

500 Cherry St.
Sacramento, CA 95661

PHONE

555-555-5555

Proč je káva tak skvělá?

Káva je skvělým nápojem. Není divu, že si ji každé ráno vychutnává tolik lidí. Vždyť pro některé z nás představuje káva jediný způsob, jak se ráno trochu probrat, abychom mohli vyrazit do práce a podávat alespoň nějaký výkon. Káva v sobě totiž obsahuje kofein. Kofein je stimulant, povzbuzující látka, která nám dodá energii. Ve větším množství nám dodá opravdu hodně energie, někdy až stav hyperaktivity. Ale ve větších dávkách může působit zase naopak a uspat nás. Kofein nenaleznete jen v kávě, ale i třeba v černém čaji, zeleném čaji anebo různých průmyslově vyráběných nápojích, jako jsou kolové nápoje nebo energetické drinky.

káva

Lidé si ale nevychutnávají kávu jen pro její kofein. Káva je totiž chuťově nenapodobitelný a skvělý nápoj se zajímavou chutí. Každá káva chutná jinak. Záleží při tom na hodně faktorech, třeba na tom, jaký typ kávy zvolíte. Základními druhy jsou arabica a robusta, které jsou u nás nejvyhledávanější. Pak záleží na tom, jestli pijete kávu překapávanou, instantní, espresso a podobně. Někdo je milovníkem černé kávy, aby si mohl vychutnat její přírodní chuť se všemi aromaty a vůněmi, které obsahuje. Některá káva má čistě zemitou chuť, z některé můžete cítit lehce nakyslé tóny, z jiných tóny čokolády nebo karamelu.

levandule

Dokonce existují i kávy ochucené, kdy se kávový prášek smíchá s dalšími přísadami. Například s kvalitní vanilkou, kvalitním kakaem anebo dokonce něčím speciálním. Věděli jste, že existuje třeba levandulová káva?

Mletá levandulová káva Darka shop. V základu je mletá káva arabica, která je obohacená o chuť čokolády, lískových ořechů a směs je smíchána s mletými květy levandule lékařské. Levandule je velmi aromatická, takže vaši kávu krásně provoní. Kromě toho, jedná se o jednu z nejzdravějších bylinek. Tato originální káva je skvělá jako dárek pro všechny milovníky kávy.