ADDRESS

500 Cherry St.
Sacramento, CA 95661

PHONE

555-555-5555

Bazén vám bez hadic nebude správně fungovat

Říká vám něco večerníček „Bob a Bobek, králíci z klobouku“? V jednom z prvních dílů se králíci pokouší zalévat úrodu zelí a využívají k tomu zahradní hadici. Zpočátku se jí malý Bobek bojí, protože se domnívá, že je to had, ale nakonec to má dobrý konec, jako všechny ostatní díly tohoto seriálu. A kdyby se králíci octli v blízkosti vašeho zahradního bazénu, tam by se mohli setkat s hadicí bazénovou.

voda v bazénu

Hadice jsou důležitou součástí příslušenství bazénu

Filtrace vody – žádný bazén se neobejde bez filtračního okruhu, jehož srdcem je čerpadlo a sběrná filtrační nádoba, a samozřejmě i bazénová hadice 10 m Bazény Gluc. Kdybychom tato zařízení opomíjeli a zcela je vyřadili z provozu, bazén by se v poměrně krátké době proměnil v zapáchající jímku. A chcete-li provést malý pokus, můžete to vyzkoušet například na obyčejném kbelíku. Naplňte jej vodou a nechte venku v průběhu koupací sezóny alespoň tři týdny a odpařenou vodu do kbelíku dolévejte. Bude-li kbelík venku ponechán několik měsíců, voda v něm zezelená či zhnědne velmi výrazně a určitě vám nebude vonět. Chtěli byste se v takové tekutině vykoupat?

bazénová hadice

Očista dna – hadici budete potřebovat i k připojení poloautomatického či ručního bazénového vysavače. Doporučujeme vám spíše ten ruční, protože je jednak levnější, a pak s ním dno vyčistíte minimálně stejně dobře, jako s jinými vysavači. Navíc si zacvičíte, posílíte zlenivělé svaly včetně vnitřních svalů trupu, co bývají často zanedbávané, a budete mít i díky uvolněným endorfinům lepší náladu. Vysavač se zapojuje k bazénové filtraci, a čím jiným, než opět bazénovou hadicí.

Ohřev vody – koupat se v ledové vodě mohou leda tak otužilci, a chcete-li si užít opravdový relax, budete vodu v bazénu ohřívat, třeba solárním ohřevem. A k němu budou opět zapotřebí hadice modré či bílé barvy, s nimiž by si králíci z klobouku jistě užili spoustu zábavy.