ADDRESS

500 Cherry St.
Sacramento, CA 95661

PHONE

555-555-5555

Jak funguje virtuální kancelář


V dnešní době mnoho především menších podnikatelů pracuje z domova a veškerou práci odvádí přes internet. To je samozřejmě také jedna z možností, navíc se tím ušetří za kancelářské prostory. Problém však je, že i v tomto případě se budete muset scházet se zákazníky, investory či obchodními partnery. A pozvat je k vám domů nemusí být vždy ten nejlepší nápad, nehledě na to, že to nepůsobí zrovna profesionálně. Je tedy vhodné najít jinou variantu.

začínající podnikatelé nemají peněz nazbyt

Tou se pro většinu těchto drobných podnikatelů stala virtuální kancelář. Ta v takovémto případě přesně vyhovuje jejich požadavkům. Jde v podstatě o pronájem prostor, kdy je ovšem využíváte pouze po krátkou dobu. Jednoduše řečeno, máte v podstatě pronajatou kancelář, avšak používáte ji pouze zřídka.

To znamená, že cena nájmu je zde podstatně nižší. Nájemce takto může totiž stejnou místnost pronajmout více lidem. Pokud ji žádný z nich nebude využívat nějak často, je velmi nepravděpodobné, že by došlo ke zkřížení rozvrhů. A i kdyby něco takového nastalo, najít další volný termín například hned další den není až tak náročné.

typicky vybavená kancelář

Zde je hned jasné, jaké má tento postup výhody. Především nájemné je, jak již bylo zmíněno, podstatně nižší než u klasického typu. Navíc zde nemusíme řešit platbu za elektřinu, vodu, plyn a další, které jsou v klasických kancelářích. Stejně tak je tomu s úklidem.

Samozřejmě, předpokládá se zde, že tyto prostory budete využívat skutečně jen občas. Pokud byste je používali často, je rozhodně lepší zvážit klasický pronájem, případně i koupi kancelářských prostor. To je však většinou záležitost již zavedenějších podnikatelů. Ti noví tolik schůzek mít rozhodně nebudou, a vzhledem k tomu, že často nemají ani peněz nazbyt, je toto pro ně skutečně tím nejvhodnějším řešením. Jestli mezi tyto lidi patříte, musíte posoudit již sami. Pokud jste si vědomi všech výhod i nevýhod takového postupu, jistě uděláte správné rozhodnutí.