ADDRESS

500 Cherry St.
Sacramento, CA 95661

PHONE

555-555-5555

Čím by vás mohl potěšit svatební fotograf


Svými nápady – není fotograf jako fotograf a vás může oslovit třeba ten, co prezentuje na webu své nápady, o nichž byste mohli říci, že jsou originální, vtipné a zajímavé. Některého fotografa napadne fotit novomanžele v prostředí, nedaleko od svatební oslavy, o němž byste neřekli, že je zrovna atraktivní, přesto se pro fotografování perfektně hodí. Mohou to být zejména přírodní scenérie – rybníky a tůně, potoky, okraje lesa, parková zeleň, kontrastující zlatavý obilný lán s modrou oblohou a vlčími máky atp.

ženich a nevěsta

Kompozicí – když někoho poprosíte například na výletu před návštěvou zámeckého objektu, aby vás vyfotil před vstupem do zámku s vaší přítelkyní, a na snímku budete jen od pasu nahoru a budou vám tam chybět nohy, bude to docela průšvih. To je ale jen základ, protože znalost správné kompozice fotografie prohlubuje cit, musíte zkrátka správně odhadnout, jak dotyčný objekt zvěčnit, aby byl snímek pohledný, zajímavý a atraktivní. Fotografové jsou na tom podobně jako kadeřníci, mají před sebou „materiál“ a ten musí umět zvládnout „zpracovat“. Dobrý svatební fotograf z Českých Budějovic poutavě zvěční i obyčejnou barabiznu vedle skládky odpadků a špatný fotograf si neporadí ani s modrou lagunou na kvetoucím ostrově, s palmami v zákrytu.

nevěsta s kyticí

Znalostí optimální expozice – někteří z vás možná pamatují dobu devadesátých let, kdy se na trh přímo vyrojily analogové automaty. Byly to fotoaparáty pro naprosté amatéry, kteří neznali vůbec nic, a chtěli pouze co nejrychleji zdokumentovat svou dovolenou nebo narozeninové oslavy. Podle toho ale také mnohdy snímky vypadaly, za slunečného počasí s dostatkem světla to nastavilo optimální expozici samo, ale jakmile se trochu světelné podmínky zhoršily, nebyla to žádná sláva. Profesionální fotograf tyto přístroje neuznává a nastavuje si optimální expozici sám, dle naměřených hodnot expozimetrem, nebo pouhým odhadem a intuicí.