ADDRESS

500 Cherry St.
Sacramento, CA 95661

PHONE

555-555-5555

Led autožárovky


Ano, opravdu je tomu koneÄnÄ› tak. OsvÄ›tlení, které není úsporné, už prostÄ› neexistuje. Jakmile se zakázaly klasické žárovky, automaticky se zaÄaly vyrábÄ›t halogeny. Na trhu je již v dneÅ¡ní dobÄ› možné najít velké množství druhů Led žárovek. Je možné je také využít dokonce i jako led autožárovky.

kabrio mercedes-benz

Již v roce 2009 se zaÄaly z trhu stahovat žárovky, které byly obyÄejné. První žárovky, které tento zákaz postihl, byly ty, které mÄ›ly 100W. Hned po nich zaÄaly mizet ty, které mÄ›ly 40W.

Důvodem bylo to, že žárovka, která je běžná, není vůbec úsporná. Je totiž schopna přeměnit pouze 4% energie na potřebné světlo a zbytek je pouze nežádoucí teplo.

V roce 2018 ale odzvonilo i halogenovým žárovkám. Vhodným zdrojem tedy zůstaly zářivky, které jsou kompaktní. My je známe pod názvem Led.

Již dávno jsou pryÄ ty doby, kdy jste mohli v obchodÄ›, nÄ›kde na kraji regálu, najít pár led žárovek, které byly zbyteÄnÄ› pÅ™edražené. Jejich svítivost tehdy byla velmi nízká.
tři žárovky

Za velký technologický pokrok bychom mohli brát vyšší schopnost přeměnit energii na světlo.

Zlepšila se dokonce i cena. V dnešní době je možné tuto žárovku pořídit i za šedesát korun. Návratnost je mnohem rychlejší.

Rozdílem je také vyšší životnost, což se urÄitÄ› vyplatí. Vydrží okolo dvaceti tisíc hodin. NÄ›které mají dokonce pÄ›tiletou záruku.

První zmínka o tÄ›chto svítidlech padla již v roce 1907. První výzkum zaÄal v roce 1921.

Jako první byla vyvinuta dioda Äervená. PozdÄ›ji se zaÄaly pÅ™idávat barvy další. Zajímavé je ale to, že bílé svÄ›tlo led bylo vyvinuto až jako poslední.

V dneÅ¡ní dobÄ› můžete na trhu sehnat diody, které mají svítivost až 250 lumenů na jeden watt, což se urÄitÄ› vyplatí.

Parametry se stále zlepšují. Dříve byly Led žárovky kritizovány za chladné světlo a cenu, která byla příliš vysoká. Dnes je tomu ale úplně jinak.

Osvětlení není vhodné pouze kvůli úspoře. Je také velmi oblíbené kvůli své variabilitě.

Máte Led světlo také vy?