ADDRESS

500 Cherry St.
Sacramento, CA 95661

PHONE

555-555-5555

Kam se suchým zipem

Obrázek na zdi – obdrželi jste k narozeninám či k Vánocům krásné bytové dekorace, například obrázky k zavěšení na zeď, a bydlíte v panelovém bytě? Zatloukání hřebíčků a vrtání otvorů pro hmoždinky je do tohoto velmi tvrdého a kompaktního materiálu někdy nad lidské síly, a tak se vyplatí jít na to jinak – od lesa. Prostě obejdete vrtání a přilepíte chemoprénem na zeď proužek suchého zipu. Protikus nalepíte na obrázek a tímto způsobem lze věšet na zeď prakticky cokoli, protože nosnost suchých zipů je obrovská, poradí si i s několika desítkami kilogramů.

bodlák - princip suchého zipu

Pořádek v kabelech – také máte kabely pod stolem v takovém nepořádku, že o ně až zakopáváte? To ale není nejlepší vizitkou nejen z estetického hlediska, ale zejména z bezpečnostních důvodů. Vodiče se tu mohou překroutit, skřípnout a porušená izolace může založit požár nebo vás usmrtit, zejména při kontaktu bosou nohou, protože váš slaný mokrý pot na chodidlech je velmi vodivý. Udělejte si v kabelech raději pořádek, stačí k tomu pár proužků suchého zipu, jimiž je opatrně svážete, každý zvlášť, a díky zipu nebudou kabely sevřené, jak to dovedou některé svazovací pásky z plastu či z kovu. Někdy se vyplatí jednotlivé kabely označit, abyste měli přehled, co se pod stolem nachází, a který vývod do které zdířky patří.

pásek na suchý zip

Upínání tepláků v pase – jestliže zakoupíte značkové sportovní tepláky či tříčtvrteční kalhoty, mohou být nesmírně pohodlné, až na jedno – na zapínání v pase. Tam jsou upnuty nejčastěji tkaničkou nebo dvěma tkaničkami, a to prostě není ono. Kvalitní outdoorové kalhoty ve vyšších cenových hladinách naopak mívají v pase široký pás suchého zipu – jednoduše s ním na jeden rychlý dotek kalhoty zapnete, aniž by vás škrtily, a povolíte je nebo dotáhnete v terénu vždy podle potřeby za pár vteřin a s minimální námahou. Proč si tedy nedopřát pohodlné zapínání všech tepláků, co doma nosíte, bude vás to stát pár korun a několik hodin práce, což určitě stojí za to.